събота, 2 март 2013 г.

Шахматисти мериха сили в чест на Освобождението

Шахматисти се съревноваваха на турнир в Средец
14 бяха любителите на "царската игра", решили да се впуснат в оспорваната надпревара за призовите места в турнир по шах, организиран от Община Средец.

Инициативата  се провежда в чест на националния празник на България - 3-ти март. По регламент противниците на шахматната дъска трябваше да изиграят две от три игри за определяне на победител, а предвижването в класирането ставаше на принципа на директни елиминации.
Най амбициозни се оказаха участниците на възраст 12 - 13 години, които показаха завидни умения на шахматната дъска. Пример за това е 13 годишният Живко Стайков, който достигна до полуфиналите на крачка от почетната стълбичка. Без загуба на първото място се нареди Георги Палов, втори се класира Георги Вълчев. Трето място зае Валентин Добрев.